5 kaváren v Praze, kam chodím psát texty

10.05.2018

Home office je dar i prokletí. Někdy se musím odebrat do ruchu kavárny, jinak vyluxuju celý byt i ledničku (zato nenapíšu ani čárku). Proto hledám ideální café-office, kde mě nakrmí, napojí a neotravují každou půlhodinu. A zároveň mě nenutí jíst jeden muffin za druhým.

Silencio Café

Tady jsem schopná sedět od snídaně do večeře. K obědu mají polévku a jedno jídlo, jinak mají quiche a dort. Mlsně doporučuju jejich dokonalé vafle a veliký čaj v konvici (žádný pidi šálek).

Kolikrát se tu přistihnu, že ťukám rychlostí datla... protože mě popohání soundtrack Harryho Pottera. Hrajou tu skvěle! Na někoho je interiér trochu tmavý, mně ale dodává pocit soukromí. Navíc v létě se dá sedět ve vnitrobloku.

Adresa: Osadní 35 (Dělnická)

Jedno kafe nestačí

Špatně se vám píše v přeplněné kavárně? Zamiřte na Arbesovo náměstí. Jedno kafe nestačí se pyšní světlým interiérem, komorní atmoškou. Pěkně tu hrajou, vaří kafe Dos Mundos a rozlévají dobré víno vinařství Pavlica. Karafa vody je gratis pro vás i psa. Doporučuju na tříhodinové posezení - moc k zakousnutí toho nemají.

Adresa: Pavla Švandy ze Semčic 388/16 (Arbesovo náměstí)

zdroj: FB Jeden šálek nestačí
zdroj: FB Jeden šálek nestačí

Cup and Cake

Moje oblíbené útočiště 3 minuty od domova, schované uprostřed paneláků a kanceláří! Nejradši mám jejich zahrádku pod střechou, kde můžete ťukat za přiměřené teplého počasí, obalit se místní dekou. Ideální poměr stínu a čerstvého pražského vzduchu.

Sosat energii můžete i vevnitř. Uvnitř podél celé stěny najdete dvojmísta se zásuvkami, navíc tu zrovna vyměnili vnitřní nábytek, takže se tu sedí pohodlně. Ale popravdě to není atmosferická kavárnička. Dost tu řve rádio Kiss, jídlo dlouho trvá, obsluha nepobrala příliš taktu, ceny jsou vyšší ceny. Třeba za sklenici vody chtějí 15 Kč (objednávejte bez brčka). Nicméně na několikahodinový office mi stačí bohatě. Dokonalý snídaňový bagel mi vynahradí všechna příkoří.

Adresa: Metronom, Bucharova 2817/13 (Nové Butovice)

Beas Dhaba I.P.Pavlova

Bludišťáka získávají za dokonalou zahrádku ve vykvetlém vnitrobloku. Slunce vám nesvítí do monitoru a voda je tu k načepování zdarma. Ostatně velkou měděnou konvici najdete na každém stole. Zásuvka sem tam.

Ve vegetariánském bufetu mají vynikající saláty, takže zvládnete oběd i svačinu. Po 20. hodině mají slevy na vše. Nevýhoda? Divočejší skupinky dětí během obědové pauzy.

Adresa: Bělehradská 569/90 (I.P.Pavlova)

zdroj: web Beas Dhaba
zdroj: web Beas Dhaba

VeggGo

Chodím sem na jejich salát z dýně a zeleninové kuličky. Vážně jedlý veganský bar s teplou i studenou kuchyní. Posedět můžete v dolním patře u stolečků, nahoře na barové stoličce nebo gauči. Čaj bych si tu nedávala, má velikost neexistujícího piccola. Zato si vychutnáte tři bezedné limonády, které se dají opíjet celý den za 29 Kč. Mínus uděluju za hlučnou paní uklízečku, která bere tác se slovy "A tohle bude jíst kdo?" Takže izolující sluchátka s sebou.

Adresa: Plzeňská 8 (Anděl)

zdroj: yelp.cz (Joshi J.)
zdroj: yelp.cz (Joshi J.)

A kam chodíte vy? Budu ráda za váš tip.

Přečtěte si také:

Smutné upomínkové maily a uslzené nákupní košíky - někdy je toho trochu moc. Vybrala jsem proto několik webů, které na mě v poslední době zaútočily emocemi. Opravdu má smysl si vydupat pozornost jako hysterická bejvalka?

Řada lidí má pocit, že zadara může makat jen student, sluníčkář nebo úplnej debil. Nejste ani jedno a dobrovolnictví vám přijde dost hippie? Tenhle článek je přímo pro vás.