5 kaváren v Praze, kam chodím psát texty a články

10.05.2018

Home office je dar i prokletí. Mívám totiž dny, kdy přitom vyluxuju celý byt i ledničku. Proto hledám ideální café-office, kde mě nakrmí, napojí, neotravují každou půlhodinu a zároveň nenutí jíst jeden muffin za druhým. V jaké pražské kavárně a restauraci se potkáme?

Silencio Café

Tady jsem schopná sedět od snídaně do večeře. K obědu mají polévku a jedno jídlo, přes den vás nasytí quiche a dort. Doporučuju jejich dokonalé vafle a veliký čaj v konvici (žádný trapný pidi šálek za pade).

Hrajou tu skvěle! Kolikrát se tu přistihnu, že ťukám rychlostí datla, protože mě zrovna popohání soundtrack Harryho Pottera. Na někoho může být interiér trochu tmavý, mně naopak dodává pocit soukromí. V létě se navíc dá sedět ve vnitrobloku.

Adresa: Osadní 35 (Dělnická)

Jedno kafe nestačí

Špatně se vám píše v přeplněné kavárně? Zamiřte na Arbesovo náměstí. Jedno kafe nestačí se pyšní světlým interiérem a komorní atmoškou. Pěkně tu hrajou, vaří kafe Dos Mundos a rozlévají dobré víno vinařství Pavlica. Karafa vody je gratis pro vás i vašeho psa. Ideál na tříhodinové posezení - k zakousnutí toho moc nemají.

Adresa: Pavla Švandy ze Semčic 388/16 (Arbesovo náměstí)

EDIT - ZAVŘENO, teď je tu super podnik The Bowls, kde ale bývá narváno

zdroj: FB Jeden šálek nestačí
zdroj: FB Jeden šálek nestačí

Cup and Cake

Moje oblíbené útočiště 3 minuty od domova, schované uprostřed paneláků a kanceláří. Nejradši mám jejich zahrádku pod střechou, kde můžete pracovat za přiměřené teplého počasí, případně se obalit místní dekou. Skvělý poměr stínu a "čerstvého" pražského vzduchu!

Popravdě, Cup and Cake uvnitř není žádná atmosferická kavárnička. Dost tu řve rádio Kiss, jídlo jim dlouho trvá, obsluha nepobrala příliš taktu, ceny jsou vyšší. Třeba za sklenici vody chtějí 15 Kč včetně nadbytečného brčka. Nicméně na několikahodinový office stačí bohatě, protože jejich dokonalý snídaňový bagel vám vynahradí všechna příkoří. Uvnitř podél celé stěny najdete dvojmísta se zásuvkami + nedávno vyměnili vnitřní nábytek za pohodlnější.

Adresa: Metronom, Bucharova 2817/13 (Nové Butovice)

Beas Dhaba I.P.Pavlova

Bludišťáka získávají za dokonalou zahrádku v rozkvetlém vnitrobloku. Slunce vám nesvítí do monitoru a vodu si načepujete zdarma - velkou měděnou konvici najdete na každém stole. Na zásuvky je to slabší, ale sem tam se najdou ta správná místečka.

Ve vegetariánském bufetu najdete vynikající saláty a dobroty inspirované asijskou kuchyní + dezerty. Zvládnete tu tedy oběd, svačinu a možná si odnesete i večeři, protože po 20. hodině mají slevy na vše. Nevýhoda? Divočejší skupinky dětí během obědové pauzy.

Adresa: Bělehradská 569/90 (I.P.Pavlova)

zdroj: web Beas Dhaba
zdroj: web Beas Dhaba

VeggGo

Vážně jedlý veganský bar s teplou i studenou kuchyní! Chodím sem na jejich salát z dýně, polévky a zeleninové kuličky. Posedět můžete v dolním patře u stolečků, nahoře na barové stoličce nebo gauči.

Čaj bych si tu nedávala, má velikost neexistujícího piccola (edit květen 2019 - už tu dostanete pořádný šálek!). Zato si vychutnáte tři bezedné limonády, které se dají opíjet celý den za 29 Kč. Mínus uděluju za hlučnou paní uklízečku, která bere tác se slovy "A tohle bude jíst kdo?" Takže izolující sluchátka berte s sebou.

Adresa: Plzeňská 8 (Anděl)

zdroj: yelp.cz (Joshi J.)
zdroj: yelp.cz (Joshi J.)

A kam chodíte vy? Budu ráda za váš tip.

Přečtěte si také:

Jak na první pohled poznáte, že trpíte nízkým sebevědomím v podnikání a že se bojíte propagovat sami sebe? A proč pak mají návštěvníci vašeho webu pocit, že s nimi hrajete na schovku?

Bylo by bláhové si myslet, že se náš nový copywriter rovnou pustí do psaní - ze všeho nejdřív totiž potřebuje získat souvislosti. Jak funguje firma a v čem je tak speciální? V čem je háček a kde to nejvíc vázne? Čeho vlastně chcete textem na webu dosáhnout (nebo jestli se na to teprv musí přijít)? Co všechno obsahuje váš...